2009 m. rugsėjo 6 d., sekmadienis

Jei norite jaustis laimingu...


Ar Jus pernelyg slegia dienos rūpesčiai ir nebesugebate džiaugtis gražiais dalykais, kurie Jums nutinka kasdien ir juos tiesiog užgožia įvairūs sunkumai? Tuomet pasinaudokite patarimais :

1. Nutildykite savo vidinį niurgzlį.

Išmokite būti sau bei savo veiksmams kiek įmanoma mažiau kritiška ir pradėkite vertinti savo daromus darbus gerai, net jei tai yra maži darbai. Kartais Jums derėtų tiesiog nepastebėti abejonių, kurios Jus kankina ir imti pasitikėti savimi visu šimtu procentų. Išsikelkite sau realius tikslus bei lūkesčius ir nesistenkite siekti tikslo bet kokia kaina, jei tai per daug Jus vargina ir daro nelaiminga.

2. Skirkite laiko sau.

Esant kasdieniam pašėlusiam tempui, nuolat skundžiamės, kad mums trūksta laiko, bet tai nėra visiška tiesa. Teisingas atsakymas slypi organizuotume ir prioritetų išdėstyme. Pagalvokite apie veiklą, kuriai noriai skirtumėte vieną ar dvi valandas ir skirkite šį laiką piešimui, mezgimui, jogai, bėgiojimui, filmams ar pokalbiams su draugais. Svarbiausia yra tai, kad Jūs suprastumėte, kad reikia skirti laiko tiktai sau, net jei dėl to turite kažko atsisakyti. Jei tik Jūsų naujasis hobis suteikia Jums džiaugsmo, būsite daug labiau atsipalaidavusi, savim patenkinta ir Jūsų darbas bus efektyvesnis taip pat ir kitose srityse.

3. Sutrumpinkite norų sąrašą.

Ar Jūs esate iš tų žmonių, kurie sudarinėja kilometrinius norų sąrašus – naujas automobilis, naujas kilimas svetainėje, nauja virtuvės įranga, modernus sportinis dviratis, butas senamiestyje? Toks norų kiekis vienu metu tik sukelia stresą ir nepasitenkinimą, nes mes vis dar jų neišpildėme. Išmokite džiaugtis tuo, ką turite (net jeigu virtuvei nepakenktų remontas, o automobilis užvedamas nuolat „kosėja“) ir išsikelkite sau gerai apgalvotus ir realius tikslus. Vaikymasis materialinių vertybių yra tarsi sniego gniūžtė riedanti nuo kalno – ji vis didėja ir didėja. Nepaisant visko, nėra nieko geriau, nei retkarčiais leisti sau pasvajoti, bet tai turėtų ir likti svajonėmis.

4. Prisiimkite atsakomybę už savo veiksmus.

Tik jei jaučiate atsakomybę už tai, ką padarėte, pajusite kontrolės ir tvarkos jausmą savo gyvenime. Nekaltinkite tamsiųjų jėgų už nesėkmes, bet išmokite galvoti apie tai ką darote blogai ir ką galėtumėte pakeisti.

5. Nepavydėkite kitiems sėkmės.

Pavydas yra labai neigiamas jausmas ir sukelia nepasitenkinimą, o tai yra tikroji juodoji skylė, kuri susiurbia visą Jūsų energiją ir džiaugsmą, todėl privalote išmokti atleisti, pamiršti ir neapsunkinti savęs nesvarbiais dalykais.

6. Ar esate pasiruošusi pasikeitimams?

Kasdienė veikla ir pareigos dažniausiai sukelia nuovargį ir nepasitenkinimą. Šie jausmai gali būti įveikti atlikus keletą mažų permainų. Jums visiškai nereikia persikelti gyventi į kitą miestą ar kardinaliai pakeisti gyvenimo būdą. Gyvenimą Jums praskaidrinti gali ir kiekviena maža detalė. Galite pradėti nuo baldų perstatymo svetainėje lietingą šeštadienio popietę arba popierių kalno tvarkymo savo kabinete. Kūrybingesni žmonės galėtų pagalvoti: „kodėl gi nenudažius sienos svetainėje oranžine spalva?“. Spalvų terapija praskaidrins Jums nuotaiką, o oranžinė spalva suteiks energijos ir džiaugsmo Jūsų namams. Jei nesate pasiruošusi didelėms permainoms, papuoškite kambarį laukinių gėlių puokšte, taip pat puikiai tiks lelijos, gerberos ar kamelijos. Gaivus gėlių kvapas nuramins Jus ir suteiks džiaugsmo.

7. Nuolat kuo nors džiaukitės.

Tegul Jūsų dieną praskaidrina smulkmenos –išmokite džiaugtis nereikšmingais dalykais, kurie kartais atrodo visai įprasti. Išmokite gėrėtis saulėlydžiu, patirti džiaugsmą šokant pievoje pučiant gaiviam vasaros vėjeliui, jausti šilto pavasariško lietaus gaivą, nustebti maloniu aptarnavimu parduotuvėje... Būkite ta, kuri skleidžia žmonėms teigiamą energiją ir praskaidrina jų dieną draugiška šypsena!vėjeliui, jausti šilto pavasariško lietaus gaivą, nustebti maloniu aptarnavimu parduotuvėje... Būkite ta, kuri skleidžia žmonėms teigiamą energiją ir praskaidrina jų dieną draugiška šypsena! http://www.doemeo.lt/


*****************************************

Išmeskim laikrodžius per langą…

Atsipalaiduokim. Išmokim stebėti sraiges. Sodinkim neįmanomus sodus. Pasikvieskim ką nors pavojingą išgerti arbatos.

Pasigaminkim daug mažų ženklų, kurie skelbia “TAIP” ir išklijuokim juos savo namuose.


Padarykim laisvę ir netikrumą savo draugais. Svajokim. Verkim per filmus. Supkimės ant sūpuoklių mėnesienoje taip aukštai, kaip galime.

Nebūkime “atsakingais”. Viską darykime iš meilės. Dažnai snūstelkim. Dovanokim pinigus.


Darykim tai dabar! Tikėkim magija. Daug juokimės. Švęskim kiekvieną puikią akimirką.

Maudykimės mėnulio šviesoje. Turėkim beprotiškų fantazijų ir sapnų. Ir tobulą ramybę.

Pieškim ant sienų. Kasdien skaitykim. Įsivaizduokim, kad esam burtininkais. Kikenkim su vaikais. Klausykim senų žmonių.

Atsiverkim aukščiui. Nerkim gilyn. Būkim laisvais. Laiminkim save. Išvarykim baimę. Žaiskim su viskuo.

Rūpinkimės vaiku, esančiu savyje. Žinokim, kad esam nekalti.

Statykim palapines iš lovatiesių. Sušlapkim lietuje. Rašykim meilės laiškus…

Juk ir išmetus laikrodžius, laikas skuba, bėga...

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą