2009 m. rugsėjo 7 d., pirmadienis

Gydomasis muzikos poveikis. Ką gydo muzika


Grigališkajame chorale panaudojami natūralūs kvėpavimo pratimai, kurie sukuria laisvos erdvės pojūtį. Jis labai tinka ramioms studijoms ir įtampai sumažinti.

Lėtesnė baroko muzika (Bacho, Handelio, Vivaldi, Corelli) suteikia tvirtumo, tvarkos, numatymo ir saugumo jausmą, darbui ir mokymuisi sukuria protiškai skatinančią aplinką.

Klasikinė muzika (Haidno ir Mozarto) pasižymi aiškumu, elegancija ir skaidrumu. Ji padidina dėmesingumą ir pagerina atmintį bei erdvinį suvokimą.

Romantinė muzika (Schuberto, Schumanno, Tchaikoysky, Chopino ir Liszto) pabrėžia išraišką ir jausmą, dažnai įterpia individualizmo, nacionalizmo ir misticizmo temas. Ši muzika labiausiai tinka simpatijai, užuojautai ir meilei sužadinti.

Impresionistinė muzika (Debussy, Faure ir Ravelio) pagrįsta laisvai tekančiomis muzikinėmis nuotaikomis ir įspūdžiais. Ji sukelia svajingus vaizdinius. Ketvirtis valandos į dienos sapną panašios muzikos, po kurios keletui minučių išsitiesite, atpalaiduos jūsų kūrybinius impulsus ir atgamins sąsajas su pasąmone.

Džiazas, bliuzas, diksilendas, soulas, kalipsas, regis, ir kitos muzikos šokio formos, atėjusios iš išraiškingo Afrikos paveldo, gali pakylėti ir įkvėpti, sukelti didelį džiugesį ir liūdesį, perteikti sąmojį ir ironiją, apskritai sutvirtinti mūsų žmoniškumą.

Salsa, rumba, maranga, makarena ir kitos pietų Amerikos muzikos rūšys yra gyvo ritmo ir metro, kuris širdį verčia greičiau plakti, visą kūną judėti ir daugiau prakaituoti. Tačiau samba pasižymi reta galia pojūčius sužadinti ir sušvelninti tuo pačiu metu.

Bigbendas, popmuzika ir populiariausių dainų keturiasdešimtukas, taip pat kantri muzika skatina lengvus ir vidutinius judesius, emocijas ir gerą savijautą.

Roko muzika – tokių muzikantų ir grupių kaip Elvis Presley, ,,The Rolling Stones” arba Michaelas Jacksonas – sukelia aistras, skatina veikti, panaikina įtampą, slopina skausmą ir sumažina kitų nemalonių bei ausį rėžiančių ambiento garsų poveikį. Taip pat ji gali sukelti įtampą, nedarną, stresą ir skausmą kūne, kada nesame nusiteikę energingai linksmintis.
Ambiento elgsenos ir Naujojo amžiaus muzika, kurioje nevyrauja ritminis pradas (pavyzdžiui, Steveno Halperno arba Briano Eno), suteikia ištęstą laiko suvokimą ir praplečia erdvės pojūtį, sukelia būdravimo ilsintis būseną.
Sunkusis metalas, pankrokas, repas, hiphopas ir grandžas gali sujaudrinti nervų sistemą, ir tai veda į aktyvią elgseną bei saviraišką. Ji taip pat gali būti ženklas kitiems (ypač suaugusiesiems, gyvenantiems tame pačiame name su muzika grasančiais paaugliais) apie jaunosios kartos vidinės sumaišties ir poreikio atsipalaiduoti gilumą ir stiprumą.

Religinė ir sakralinė muzika, taip pat šamanų būgnų ritmai, bažnytiniai himnai, evangelikų muzika bei spiričiueliai gali mus nuleisti ant žemės, sukelti gilios ramybės ir dvasinės suvokties būseną. Taip pat ji nepaprastai padeda atsiriboti ir įveikti skausmą.



Iš knygos „Mocarto muzikos poveikis


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą